Prześlij zgłoszenie Prześlij opinię

Psychoanalityczna terapia par

Przejdz do terminów Powrót do szkoleń

Czas trwania 2 dni - 20 godzin
Liczność grupy Grupa może liczyć od 15 do 25 osób
Terminy Do uzgodnienia w zależności od liczby zainteresowanych
Miejsce szkolenia Program przygotowany jest w taki sposób, aby był możliwy do przeprowadzenia w ciągu dwóch dni na terenie zainteresowanej placówki.
Koszt kursu 1 osoby: 350 zł


Charakterystyka

Konflikty małżeńskie i partnerskie są jedną z najczęstszych przyczyn skłaniających ludzi do podejmowania psychoterapii. Tymi problemami możemy się zajmować w różnych podejściach teoretycznych np behawioralno-poznawczym, systemowym, psychoanalitycznym. Wybór teorii, na której opieramy terapię, wpływa na setting czyli częstotliwość spotkań, długość sesji, czas trwania terapii, ale przede wszystkim na rozumienie problemu, określenie celów terapii i sposób pracy z parą, czyli techniki terapeutyczne.

Coraz więcej par jest zainteresowanych nie tylko doraźnym rozwiązaniem problemu, z którym się zgłaszają, przejściem przez kryzys rozwojowy czy poprawą wzorców komunikacji. Pojawia się coraz częściej zaciekawienie nieświadomym doborem partnera, nieświadomymi przyczynami utrzymywania się bolesnego błędnego koła pomimo świadomego pragnienia zmiany. Dla tych par gotowych na bardziej refleksyjny i długofalowy kontakt z terapeutą skuteczną pomocą będzie terapia psychoanalityczna.

Program szkolenia (Dzień pierwszy)


Program szkolenia (Dzień drugi)